Doi bărbați prinși la furat

Poliţiştii Secţiei nr. 1 Poliţie din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Arad au prins în flagrant doi bărbaţi, care sustrăgeau mai multe ţevi metalice. Cei doi, unul în vârstă de 34 ani și celălalt de 56 ani, ambii din Arad, au fost depistaţi de poliţişti în timp ce au furat şase ţevi metalice de aproximativ 2 metri lungime de la gardul împrejmuitor al unei societăţi comerciale situate pe raza cartierului Aurel Vlaicu. Prejudiciu a fost recuperat, pe numele celor doi fiind întocmite acte premergătoare sub aspectul săvârşirii infracțiunii de furt calificat.