Kaufland își bate joc de clienți

art-kauflandSute de persoane au stat în această seară la cozi impresionante la magazinul Kaufland din cartierul arădean Vlaicu. Arădenii au fost de-a dreptul revoltați că reprezentanții acestui magazin își bat joc de ei. Mai multe produse nu au avut prețuri. Printre acestea, la vitrina cu produse congelate, ștrudelul cu brânză, sau la raionul de băuturi, apa minerală Zizin sau apa carbogazificată SanTerra. „Sunt neprețuite. Nu vor să vândă. Își bat joc de noi”, a spus unul dintre cumpărătorii revoltați. Apoi, la casele de marcat s-a stat peste un sfert de oră la coadă pentru că nu au fost destui casieri. „Nu mai angajează personal și vor să muncim ca sclavii pe plantație. Din acest motiv nu le stă personalul. Și salariile sunt cum sunt”, le-a „trântit-o” supărat un angajat clienților care au „îndrăznit” să întrebe de ce sunt cozile așa de mari.