Acuze grave: un membru marcant PNL a fost blocat să candideze

Adrian Țolea, fost vicepreședinte și apoi președinte interimar al Consiliului Județean Arad a acuzat PNL că i-a blocat candidatura la Primăria comunei Livada. Adrian Țolea face dezvăluiri și spune cum urmașii brătienilor au preferat ca și candidat reprezentantul „ciumei roșii”, în locul propriului membru de partid.
„Intenția mea de a face echipă în PNL a fost blocată de către oameni cu interese ce țin de funcții, privilegii și care refuză să reformeze partidul”, a scris Adrian Țolea pe contul său de socializare. El spune că a deranjat deoarece „am refuzat să fac parte din „sistem” și astfel am ajuns „oaia neagră” care trebuia eliminată cu orice preț”. Pentru că nu le-a convenit de Țolea, PNL a desființat organizația PNL Livada. „S-a ajuns pană acolo ca organizația locală PNL Livada să fie desființată fără niciun motiv si oamenii de valoare din cadrul acesteia înlăturați cu nonșalanță pentru ca să mi se închidă calea spre candidatura de primar. Trocul făcut cu primarul PSD al comunei noastre, maniera dictatorială, abuzivă, prin care a fost desființată o organizație puternică pentru a fi predate, primarului PSD și găștii lui, m-a făcut să ajung la concluzia că, de fapt, nu eu sunt victima acestui troc transpartinic. Noi toți, comunitatea noastră, comuna întreagă este, în fond și la urma urmei, victima acestei tranzacții politice păguboase”, spune Adrian Țolea. Acesta și-a anunțat candidatura ca și independent la Primăria comunei Livada.

Comentarii

comentarii

Răspunde

Introduceți comentariul
Introduceți numele dumneavoastră aici

four × 1 =