Jurjak lansează cântecul “Orașul nostru” în colaborare cu Bucharest Jazz Orchestra

Jurjak colaborează din nou cu Bucharest Jazz Orchestra pentru piesa “Orașul nostru”. “Cu BJO nu sunt la prima colaborare; pe al doilea album “Blues Berry” am colaborat la piesa “Nicio șansă” și am cântat împreună pe mai multe scene, pontonul plutitor de pe Dâmbovița, lansarea albumului cu nr. 2 și la 3 concerte acustice, alături de Sebastian Burneci la trompetă”, a declarat Jurjak.
Piesa este compusă integral de George Petroșel (Jurjak) și se va regăsi pe următorul material discografic lansat de artist – “Hoții de vise”.
Primul album lansat de Jurjak se numește “Lemon Blues” și a apărut în 2016. În octombrie 2018, Jurjak a lansat cel de-al doilea album oficial „Blues Berry”; un album cu influențe blues, electro, rock și folk, pe care se regăsește și piesa „Imnul Minerilor”, nominalizată la premiile Gopo pentru soundtrack-ul filmului „Planeta Petrila”. Cel de-al treilea material semnat de Jurjak se va numi „Hoții de vise”.

Comentarii

comentarii

Răspunde

Introduceți comentariul
Introduceți numele dumneavoastră aici

eight + twelve =