COVID-ul a lovit Prefectura: prefectul este pozitiv

Prefectul Judeţului Arad, Gheorghe Stoian, a fost testat astăzi pozitiv la virusul SARS-CoV-2. Angajații instituției sunt speriați că ar putea intra în izolare două săptămâni. În perioada următoare se va efectua ancheta epidemiologică de către Direcţia de Sănătate Publică a Judeţului Arad.