Grevă la statistică: angajații cer respect

În urmă cu puțin timp, angajații de la Direcția Județeană de Statistică Arad au ieșit în stradă. Aceștia cer respect pentru profesia lor, fiind nemulțumiți de faptul că Guvernul Bolojan le va tăia din sporuri, deci din venituri, în condițiile în care vor crește taxele și impozitele, dar și prețurile.