Incendiu la Șofronea: a luat foc un siloz

Foto: Arhiva

Un incendiu a izbucnit la un siloz în care este depozitat rumeguș, în apropierea localității Șofronea.
„Intervin pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad, cu două autospeciale de stingere, o autoscară și o ambulanță SMURD. La locul evenimentului acționează și pompierii voluntari din cadrul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Șofronea. Intervenția este în dinamică”, a declarat Ruxandra Klein, Inspectoratul pentru Situații de Urgență Arad.

UPDATE: „Incendiul se manifestă la tubulatura sistemului de exhaustare și la rumegușul depozitat.
Se acționează pentru localizarea și stingerea incendiului. Din primele informații, nu sunt înregistrate victime”, a declarat Ruxandra Klein, Inspectoratul pentru Situații de Urgență Arad.