Accident între Vinga și Șagu: un bărbat a ajuns la spital

În această dimineață, în jurul orei 10:00, prin intermediul Serviciului Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112 a fost semnalat un accident rutier. Un microbuz a ieșit în afara părții carosabile între localitățile Vinga și Șagu.
„La locul intervenției s-au deplasat forțe și mijloace din cadrul Detașamentului Arad cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD. În urma accidentului a rezultat o victimă, conștientă, cooperantă și neîncarcerată. În urma evaluării medicale victima a fost transportată la spital pentru îngrijiri și investigații medicale suplimentare. Pompierii militari arădeni au asigurat și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor la locul accidentului”, a declarat Daniel Baciș, Inspectoratul pentru Situații de Urgență Arad.