Cupa Davis la Arad

SportPrimăria Municipiului Arad va fi partenerul Federației Române de Tenis pentru organizarea întâlnirii de Cupă Davis dintre echipele României și Sloveniei, care se va desfășura în perioada 4-6 martie 2016. Propunerea a venit din partea primarului Aradului, Gheorghe Falcă. În urma discuțiilor avute de către edil cu președintele Federației Române de Tenis, George Cosac, Aradul a fost ales ca gazdă a competiției. Aradul este orașul românesc unde există cel mai mare număr de terenuri de tenis raportat la numărul de locuitori. Din echipa de Cupă Davis a României face parte și jucătorul arădean Marius Copil (nr.165 ATP).