Arădenii au participat la Campionatul European de Înot Masters din Slovenia

Doi sportivi arădeni de la CSM Arad au participat la Campionatul European de Înot Masters din Slovenia.
Înotătorii masters ai CSM Arad au obţinut rezultate foarte bune. Astfel, la Kranj, Cristian Pintican s-a clasat pe locul 10 la 100 metri spate și pe locul 12 în proba de 50 metri spate. La proba de 3000 metri înot în ape libere, care s-a desfăşurat la Bled, arădeanul Cristian Mladin s-a clasat pe locul 55.