Jaful continuă în pădurile Aradului

Din pădurile Aradului se fură pe rupte. În urma unei acțiuni a polițiștilor arădeni la Săvârșin și Gurahonț, au fost confiscate 181 metri cubi de lemn. Celor 28 de transporturi le-au fost aplicate 30 de amenzi.
Polițiștii arădeni au efectuat o acțiune împreună cu reprezentanții Gărzii Forestiere Județene Arad. Echipele de control au verificat 28 de transporturi de material lemnos și 7 platforme primare. Pentru neregulile constatate, au fost aplicate 30 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de aproximativ 40.000 de lei. Au fost confiscați aproximativ 181 de metri cubi de material lemnos, valoric și fizic, în valoare de aproximativ 42.000 de lei. În cadrul activităților, au mai fost retrase 2 certificate de înmatriculare și 2 seturi de plăcuțe cu numărul de înmatriculare.